KONTAKT PŘIDAT NEBO UPRAVIT UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ HOME

DETAIL UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

ZÁKLADNÍ INFORMACEVYBAVENOST UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍUBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ NA MAPĚON-LINE REZERVACE

Hotel Kampa Garden

Hotel Kampa Garden

U Sovových mlýnů 9
11800  Praha 1

Tříhvězdičkový HOTEL KAMPA Garden Superior se nachází v CENTRU PRAHY na jednom z nejkrásnějších městských ostrovů světa jen pár kroků od významných pražských památek jako je Karlův Most, Lichtenštejnský palác, Lennonova zeď, kostel sv. Mikuláše, kostel Panny Marie Vítězné a Pražský Hrad. Díky příhodné poloze HOTELU NA PRAZE 1, se lze snadno a rychle dopravit kamkoliv.

Původní budova sloužila jako útulek pro slepé dívky a roku 1932 byla vysvěcena i s kaplí samotným pražským arcibiskupem.

Hotel KAMPA v roce 2011 prošel důkladnou rekonstrukcí a ve své současné podobě nabízí klidné ubytování ve dvou jednolůžkových pokojích, 23 dvoulůžkových pokojích, 8 nadstandardních dvoulůžkových pokojích a dvou rodinných apartmánech. Z některých pokojů se Vám naskytne jedinečný výhled na samotný kanál Čertovka.

Pro svou jedinečnou polohu v centru Prahy 1 je hotel velmi dobře dostupný z letiště i vlakového a autobusového nádraží, a to jak veřejnou dopravou, tak osobním automobilem.
Telefon :257930160
www :www.kampagarden.cz
GPS :50.0855662, 14.4079418
oblast :  
cena :
zajímavosti v okolí, tipy na výlet :Hotel Kampa Garden se nachází na jednom z nejkrásnějších městských ostrovů světa.
První zmínky o „Ostrově“ jsou datovány do 11. století, rozhodující podobu však získal až v 16. století po velkém požáru, kdy na ostrov byly naváženy zbytky stavební suti z dřívějších krásných malostranských domů.
Dnešní název „Kampa“ je zahalen tajemstvím. Jedna z možných teorií tvrdí, že je ostrov pojmenován podle majitele jednoho ze zdejších domů Ticho Gangsel z Campu. Jiní tvrdí, že je název odvozen z latinského campus (ploché pole) či ze staročeského Zákampí (stinné místo).
Od 15. století se na ostrově začaly stavět mlýny a mlýnské zahrady, později nahrazovány šlechtickými. Kromě dřevěného mlýnského kola, jež je jediným pozůstatkem Mlýnu Huť, zde najdeme i Sovův mlýn, který byl později vlastněn pekařskou rodinou Františka Odkolka. Budova byla zrekonstruována a dnes slouží jako Muzeum Kampa.
S pražskou Kampou se pojí i známá jména jako bohemista Josef Dobrovský, herec a dramatik Jan Werich, básník Vladimír Holan. Ostrov patřil také k oblíbeným místům pro procházky T.G. Masaryka.
Nedaleko ostrova je i pravděpodobně nejužší ulička na světě, kde jsou z prozaického důvodu nainstalovány semafory pro pěší. Pokusí-li se někdo projít na červenou, riskuje, že se případně protijdoucí nevyhnou. Dokonce se traduje, že se v uličce jedna turistka „zasekla“ a musela být vysvobozena za asistence hasičů pomocí větší dávky mýdla s vodou.
Najdeme zde i turisty obdivovanou Lennonovu zeď, u které lidé z celého světa vzdávají hold zavražděnému členu skupiny The Beatles, Johnu Lennonovi.
Kampa je také oblíbeným útočištěm filmařů, odehrával se zde děj filmu Chobotničky z druhého patra, natáčel se tu film Amadeus či Mission Impossible.
V současné době je Kampa užívána spíše jako park. Při procházce podél Vltavy si můžete odpočinout na lavičkách, nebo si spolu s ostatními lehnout do trávy. Kampa je ideálním místem pro odpočinek.


Jednolůžkový pokojDvoulůžkový pokoj StandardDvoulůžkový pokoj StandardDvoulůžkový pokoj DeluxeDvoulůžkový pokoj DeluxeDvoulůžkový pokoj DeluxeRodinné apartmáRodinné apartmáKoupelnaKoupelnaRecepceHalaSnídárna

© 2010 - 2024 TCMP s.r.o.


Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.
Půjčovna lodí Vltava - lodě přivezeme, odvezeme a zapůjčíme vše potřebné - www.sportbp.cz.